Alopecia Areata


Life Stories

גלי ממרכז הארץ, בת 43, נשואה ואם לשתי בנות: הסיפור שלי מתחיל בחודש יולי 2002 בערב אחד גיליתי לתדהמתי שבעורף יש לי עיגול קירח. לקחתי מראה והתבוננתי וחשכו עיני.
מיד, קראתי לבעלי והתבוננו שנינו ולא ידענו מה פשר הדבר. למחרת הלכתי לרופא עור, שהסביר לי על המחלה ואמר שב-85% מהמקרים - המחלה עוברת, ותוך חצי שנה גדל שוב השיער.
במהלך השבועיים שלאחר מכן נוצר עיגול קרח נוסף בקדמת הראש, ובהמשך התפשט לכל הראש. הרופא אמר לי לגשת לבילינסון לטיפול בזריקות דרמוג'ט בכל הראש.

בבילינסון בדיוק יצאו לחודש פגרה ונאלצתי להמתין חודש שלם עד לתחילת הטיפול, בינתיים איבדתי את רוב שיער ראשי.
הייתי מאלתרת כל מיני תסרוקות שהסתירו את רוב ההקרחה. כשהגעתי בחודש ספטמבר לביה"ח בילינסון גילו שאני גם חולת פסוריאזיס והמליצו לי לא לקבל את זריקות הדרמוג'ט. המליצו לי לטפל עם משחת דרמובט ומינוקסי 5%.

סיפרתי זאת לרופא עור שלי שחלק על דעתם. לכל אחד מהם היו אבחונים שונים והחלטתי לגשת לרופא מומחה.

פניתי לרופא הפורום של פורטל ידוע והוא הפנה אותי לרופא מומחה בתחום ההתקרחות. מרגע שהגעתי לאותו רופא מומחה, גיליתי שיש בו מעבר למקצועיותו ומומחיותו גם ובעיקר האנושיות, החום והתמיכה שאליהם הייתי זקוקה.
אני רק מצרה על כך שלא נפגשתי איתו ביום בו גיליתי את ההקרחה הראשונה. הרופא המלומד אמר לי להמשיך עם המינוקסי 5% והחליף לי למשחת נרידרם, קלה יותר למריחה. באותו יום שמתי על ראשי בנדנה שפתרה לי את בעיית ההסתרה והאילתורים מכיוון שהבנדנה מאד מתאימה לי. הובטח לי ע"י אותו רופא מומחה שתוך חודשיים יתחיל לגדול שיער, אך להפתעתי ולשמחתי הרבה תוך 3 שבועות כבר החל לצמוח לי שיער.
במשך הזמן כל השיער גדל חוץ מ-2 מוקדים ואז עברנו לזריקות. החל מהטיפול השני (שניתן כל שבועיים) צמח שערי. בימים אלה, אני מסופרת כבר קצוץ, מעשה ידיי, נותר עיגול קטן מאחור שאותו השערות מסתירות והוא הולך ונעלם.
כיום אני מרגישה כבר "אחרי" אבל תמיד קיים החשש כי המחלה תחזור.

דבר נוסף עליו אני ממליצה כפי שהרופא המומחה הסביר לי, כי אם ישנם מוקדים קטנים, מומלץ לקבל זריקות אך אם ישנה הקרחה על כל הראש כפי שהיה לי, זו פשוט התעללות בחולה לעבור טיפול של זריקות בכל הראש. ואכן כך, הטיפול נסבל, אך אין ספק שאם הייתי מקבלת את הטיפול בבילינסון בזריקות בכל הראש, הייתי כבר משתגעת.

המלצתי, לקחת את הדברים בפרופורציה כפי שאני עשיתי, כל עוד ידעתי שמדובר באסתטיקה, גם אם חשובה לנו מאד, לא מדובר במחלה סופנית, ידעתי שמדובר במחלה זמנית, לעת עתה, ואני אעבור אותה בהצלחה וכך היה.
בתמיכת בעלי האוהב, המשפחה והחברים הקרובים, עברתי תקופה זו יחסית בצורה טובה. גם בעבודה התפעלו מדרך ההתמודדות שלי, לשים את הקלפים על השולחן ולהמשיך הלאה.
אז בעלי קיבל אישה חדשה, מאז גיל 18 לא היה לי שיער קצוץ ולמדתי להעריך קצת יותר את הבריאות, החיים, המשפחה והחברים.


1   2   3   4   5   6   7   8  

stages

Suggested Links דף הבית
What is Alopecia Areata? מהי אלופסיה אראטה
מחזוריות השיער         
הגורמים למחלה         
לחץ נפשי         
The Symptoms הסימפטומים
העדר שיער באף         
הפרעות במערכת החיסון         
שינוי בפיגמנטים של העור         
דלקת העפעפיים         
גירוד בעור         
שינויים בציפורניים         
Psychological Effects השפעות פסיכולוגיות
ההתמודדות         
סיפורים מן החיים         
The Treatment הטיפול
סטרואידים         
B הקרנות באולטרא-סגול         
PUVA פובה         
מינוקסידיל         
מעוררים מקומיים         
אבץ         
Suggested Links סיפורים מן החיים
Suggested Links קישורים מומלצים
Suggested Links הצטרפו אלינו
Suggested Links מי אנחנו
Bibliography ביבליוגרפיה
עיצוב, עריכה ובניית האתר: ברט בן-זקן

צור קשר

Copyright © Roshtov, Alopecia Areata - ראשטוב, אלופסיה אראטה - All Rights Reserved

עדכון אחרון: אוגוסט 2011